چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧
ژاپن فکر می‌کند موبایل بینایی دانش‌آموزان را خراب می‌کند
ژاپن فکر می‌کند موبایل بینایی دانش‌آموزان را خراب می‌کند بینایی دانش آموزان ژاپنی رو به وخامت گذاشته و دولت فکر می‌کند گوشی‌های هوشمند دلیل آن است.
 ١٥:١٤ - 1397/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
خرابی الکسا در اثر اضافه‌بار روز کریسمس
متصل کردن دستیار مجازی آمازون به محصولات توسط تعدادی از کاربران در اروپا، سبب بروز مشکل برای برخی از آنها شد. به گزارش ایتنا به نقل از گاردین، هزاران نفر از مردم که در روز کریسمس سخنگوهای هوشمند را به برق متصل کردند، با پیام هوشمندانه‌ای از طرف این دستیار روبرو نشدند؛ چرا که شاهد بودند محصول آمازون که با فرمان‌های صوتی کار می‌کند، اتفاقاً از کار افتاد!
 ١٤:٥٢ - 1397/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۹
امید برای بازیابی تحرک اندام فلج
ریزتراشه‌ای که شما را از حمل هر گونه کارتی بی‌نیاز می‌کند
اخبار > امید برای بازیابی تحرک اندام فلج
 


  چاپ        ارسال به دوست

امید برای بازیابی تحرک اندام فلج

ایان برکهارت ۲۳ ساله که پس از آسیب نخاعی از گردن به پایین فلج شده است، نخستین بیماری است که از فناوری نوروبریج (Neurobridge) استفاده می کند. نوروبریج یک سامانه انتقالی الکترونیک است که مغز را مستقیما به عضلات متصل می کند. به این ترتیب بیمار می تواند با ارسال فرمان، به صورت ارادی عضو فلج خود را حرکت دهد.

برای برکهارت تصور اینکه بتواند اعضایش را دوباره تکان دهد، پرهیجان و بسیار تعیین کننده است. او می گوید: «اگر بتوانید لیوان آبی را بردارید و بنوشید یا دندان هایتان را مسواک کنید یا غذای خودتان را بخورید و از عهده همه این کارها بربیاید، تغییر بزرگی در زندگی است.»

چاد بوتون، محقق ارشد شرکت باتل، تولید کننده نوروبریج، می گوید: «فرآیند بسیار شبیه به عمل بای پس یا کنارگذر قلب است، با این تفاوت که به جای انتقال دادن خون، امواج الکترونیکی جابجا می شوند. سیگنال از مغز گرفته می شود، از کنار اعضا آسیب دیده گذر کرده و مستقیما به ماهیچه ها مخابره می شود.»

لازمه استفاده از فناوری نوروبریج، کاشت ریزتراشه ای کوچکتر از یک دانه لوبیا در مغز بیمار است که در ناحیه مربوط به حرکت دست، فعالیت ها را رصد می کند. سیگنال ها بصورت مداوم جمع آوری می شوند و توسط نرم افزاری ویژه رمزگشایی شده و با تشخیص ماهیچه مقصد، به شبیه سازی الکتریکی ارسال می شوند که این شبیه ساز، ماهیچه را به حرکت درمی آورد. این روند در کسری از ثانیه و تقریبا آنی انجام می گیرد.

در چارچوب کارآزمایی بالینی، گروه تحقیقات قصد دارد نوروبریج را بر روی چهار بیمار دیگر آزماییش کند. این امید بزرگی برای معلولان حرکتی است.


١٤:٢٣ - شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٢٨٣    /    تعداد نمایش : ١٠٤خروج
صفحه اصلي > اخبار فناوری 
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت آموزشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمان و توانبخشیکتابخانه مرکزی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences